گزارش ادوار جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)

در سال 1396 به همت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت و با همراهی کمیسیون ویژه نظارت بر  اصل 44 قانون اساسی و حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی و پس از اخذ مجوزهای لازم، دبیرخانه دائمی جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)  به شماره ثبت 327371 فعالیت خود را آغاز نمود و با یک سال وقفه به علت پاندمی کرونا در چهار دوره متوالی توانست به معرفی آخرین توانمندی­ های سازمان­ ها و واحدهای تولیدی و خدماتی کشور بپردازد.
در چهار دوره گذشته این رویداد ملی توانسته است میعادگاهی باشد برای مسئولین نظام و مدیران بنگاه های برتر اقتصادی کشور و نیز فرصتی برای نمایش آخرین دستاوردها صنعت و اقتصاد کشور.
در همین راستا و برای پنجمین دوره مقرر است با همکاری علمی دانشگاه صنایع و معادن ایران وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت شهریور ماه سال جاری این آیین ملی با شکوه و برنامه های ویژه­ و با حضور سکانداران صنعت و اقتصاد کشور در محل مرکز همایش ­های بین ­المللی صدا و سیما برگزار گردد.

اولین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)

اولین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) 19 دی ماه 1397 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور و مشارکت گسترده مدیران دولتی و خصوصی و با هدف معرفی دستاوردهای بنگاه های برتر اقتصادی ایران برگزار شد. این رویداد ملی میزبان دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت،جناب آقای دکتر انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، جناب آقای مهندس محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جناب آقای دکتر نعمتی سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، جناب آقای بهروز فروتن بنیانگذار گروه صنایع غذایی بهروز،دکتر کیانی بختیاری مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی ایران، مهندس خان بوداغی رئیس افتخاری اتاق ایران و آلمان، فریدون گل افرا کارشناس شناخته شده اقتصادی در بخش کشاورزی و امنیت غذاییدکتر پناهی عضو اتاق ایران و اتریش،مهرداد زواره محمدی کارشناس ارشد معماری و شهرسازی، مهندس فاطمه پهلوانی رییس جدید سازمان ملی بهره وری ایران،محمد موسوی بنیانگذار صنایع بهداشتی فیروز و دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت​​​ برگزار شد.
دومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)

دومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) در تاریخ 8 بهمن ماه سال 1398 در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما با معرفی برترین پروژه های ملی بنگاه های اقتصادی کشور برگزار شد.
این رویداد ملی در دومین دوره برگزاری میزبان چهره های سرشناسی از جمله محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور، مهدی صادقی نیارکی معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، جناب آقای انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت، سهیلا جلودارزاده عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی و مشاور وزیر صمت در امور بانوان، حسن امیری معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس اوراق بهادار بود.

سومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)

سومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)  در تاریخ 15 تیرماه سال 1400 پس از یک سال وقفه به علت پاندمی کرونا و با تدابیر گسترده امنیتی و با ملاحظه محدودیت های زمانی و فاصله اجتماعی لازم در محل مرکز همایش های صدا و سیما با حضور و مشارکت مدیران و تصمیم سازان کلان اقتصاد کشور برگزار شد.
در این جلسه مدیران اقتصادی از جمله جناب آقای ربیعی سخنگوی محترم هیئت دولت، علیرضا محجوب نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و دبیرکل خانه کارگر، دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت،شعلیرضا شاهانی معاون مطالعات تولیدی مرکز پژوهش‌های مجلس، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهاد نوری معاون توسعه صادرات کالاها و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران، محمد آزادی عضو هیئت علمی سازمان مدیریت صنعتی، سید محمدرضا مرتضوی  دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران حضور و مشارکت داشتند.

چهارمین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)

چهارمین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)  در تاریخ 14 شهریور ماه 1401 در محل مرکز همایش های صدا و سیما با حضور و مشارکت فعال برترین برندهای ملی و مدیران و تصمیم سازان کلان اقتصاد کشور برگزار شد. این رویداد از بخش حاکمیتی میزبان دکتر هادی قوامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی، دکتر مهدی غضنفری، رییس هیئت عامل صندوق توسعه ملی کشور، دکتر محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت، دکتر کوشش تبار، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، مهندس محجوب دبیرکل خانه کارگر، دکتر منظور معاون وزیر و رییس سازمان امور مالیاتی کشور، دکتر محمد عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور ،دکتر مجتبی اصغری جانشین سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن، دکتر وحید محمودی، از اقتصاددانان نخبه و مطرح کشور و بسیاری از چهره های شناخته شده سیاسی و اقتصادی ملی بود.

همراهان راهبردی

راهبردهای جشنواره ملی حاتم

با ارائه پرسشنامه مدون به صنایع برگزیده و شناسایی موانع تولید رقابت پذیر تلاش بر ایجاد بانک آسیب های مترتب بر صنعت از منظر فعالان اقتصادی و مطالبه دائمی از وزارت صمت و سایر نهادهای متولی صنعت شده است.

گزارش آسیب شناسی صنعتی

ما معتقدیم حکمرانی صنعتی و اقتصادی کشور نیازمند تحولی بنیادین در فلسفه و سیاست های کلان است که این مهم تنها از طریق تفکر سیستمی با مشارکت تمامی ذینفعان به نمایندگی از ملت ایران محقق خواهد شد و در دبیرخانه جشنواره جویای دریافت و انتشار این ددگاه ها خواهیم بود.

تلاش بر ایجاد نقشه حکمرانی صنعتی

دبیرخانه رویداد با رصد مداوم قوانین و آیین نامه های مخل بر تولید و نیز بررسی شیوه های اصلاح حکمرانی اقتصادی از طریق مجلس شورای اسلامی و نهادهای مجری قوانین حوزه تولید و تجارت تلاش دارید به اصلاح برخی قوانین مرتبط و یا حذف برخی قوانین مخل یاری رساند.

تلاش بر اصلاح قوانین مخل تولید

گزارش ادوار جشنواره

در گزارشی تفصیلی و جامع تلاش کردیم ادوار جشنواره را با انعکاس نظرات و دیدگاه های سخنرانان کلیدی و ویژه در قالب نسخه قابل چاپ منتشر نماییم.